I made it X2!


I made it, nummer ett: Jag gick till Kvantum efter teatern helt själv och inhandlade frukost. Visserigen hade jag musik på låg volym i min ipod, men jag räknar det ändå som en stor bedrift!
I made it, nummer två: Hör och häpna, jag lyckades bruka en av stationens toaletter! Att gå på allmänna toaletter är något som jag hatar, trots att jag själv inte bryr mig om andra som gör det. Jag känner mig ändå obekväm och det känns som om alla kollar på mig. Särskilt på stationen i Jönköping där det finns massor av bänkar alldeles utanför toan!
Det är nästan en ren omöjlighet att ta sig in på toan utan att bli sedd, men I MADE IT! Jag drog upp luvan för att slippa se folket runt omkring mig och jag hade musik på hög nivå så att jag skulle slippa höra något i stil med: ”Hallå där, vart är du på väg?!” 😉
// Polly

2 Comments on “I made it X2!”

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.


CAPTCHA Image
Reload Image